ריצוף

אם לפני עשרים ושלושים שנה, סוג המרצפות היחיד או הדומיננטי ביותר היה שיש פשוט זרוע אבני גרניט קטנות וכהות, היום כמעט כבר לא נעשה שימוש בסוג זה של ריצוף, לבטח לא בבתים חדשים הנבנים על ידי קבלן.

כיום, אפשר למצוא אין ספור סוגים של מרצפות עשויות מסוגי אבן ושיש שונים, ומגיעות בשלל עיצובים, מרקמים, צבעים וגדלים.

השאלה היא מה אתם רוצים לוודא שאתם בוחנים כאשר אתם בוחרים את המרצפות שיותקנו בבית שלכם. ובכן, כמובן שעליכם לחשוב על הגוון המתאים ביותר לקו העיצוב של הבית, וכן על גודל המרצפת.

גודל המרצפת ו"הרגישות" שלה ללכלוך

בעבר היה הסטנדרט עומד על 20 ס"מ אורך ורוחב למרצפת, וכיום מבוססות עבודות ריצוף על מרצפות בגודל 30 עד 50 ס"מ אורך ורוחב למרצפת.

ככל שהמרצפת גדולה יותר כך האפקט העיצובי והיוקרתי שלה גדול יותר, אך אין זה אומר שאתם רוצים לבחור במרצפות הגדולות ביותר, וגם זה אלמנט שיש לקחת בחשבון בשיקולי העיצוב הכלליים. כמו כן, עליכם לחשוב על נושא הניקיון.

מרצפות כהות "טובות" בדרך כלל בהסוואה של לכלוך ראשוני על הרצפה, בין שמדובר על פירורים, בין שמדובר על שכבת אבק, ולבטח כאשר מדובר על כתמי אוכל, בוץ או כל סוג אחר של כתם.

לעומתן, מרצפות בהירות הן מאוד "רגישות" ללכלוך, וכל לכלוך הכי קטן הופך למאוד בולט עליהן, מה שאומר שתצטרכו לנקות את הרצפה הרבה יותר פעמים מאשר לו הייתה הרצפה כהה יותר.

סוגים שונים של מרצפות עם אפשרויות עיצוב שונות

לבסוף, עליכם לקחת בחשבון את העלויות השונות של סוגי ריצוף שונים.

תוכלו לבחור במרצפות שיש פשוט, לעומת מרצפות שיש יוקרתי וייחודי. תוכלו לבחור במרצפות גרניט פורצלן שהן בעצם מרצפות חרסינה ובעלות מרקם ייחודי להן.

כמו כן, ישנן אפשרויות ריצוף אחרות ושונות לחלוטין, כמו למשל פרקטים עשויים עץ, פרקטים סינטטיים דמויי עץ, פרקטים מעץ מלא, או אפילו רצפת בטון אותה אפשר להחליק בצורה מקצועית, ואף לשלב בה צבע, גוון או שילובי צבעים כיד הדמיון.