ניקוי ספות לאחר שיפוץ

שיפוץ בבית הוא לא דבר נעים בכלל. לעיתים הם הופכות את הבית כולו לאתר בנייה אחד גדול. אבק, לכלוך הן רק חלק קטן מהבעיה. כאבי הראש ודאגה זה החלק העיקרי. מפגעי בטיחות רבים ושלל אפשרויות לפגיעה בחפצים או פריטי ריהוט שנמצאים בבית זה עוד משהו שמוסיף לכאבי הראש. כמובן שהעדיפות היא לבצע לאחר שמרוקנים לגמרי את חלל הבית או לפני שעוברים לגור בבית, אך לא תמיד זה אפשרי. במקרים רבים השיפוץ מתבצע תוך כדי החיים והשגרה של הבית. מכאן שאין מנוס אלא לבחון לעומק איך לבצע תיקונים, שיפורים וניקיונות לאחר השיפוץ, כאלה שקרו כתוצאה ישירה של עבודות השיפוץ והבנייה.

ניקוי ספות בד לאחר שיפוץ בבית

הריהוט הכי רגיש בבית הוא הספות בד שלנו מבחינת אפשרויות הפגיעה והלכלוך. למראה היפה והנקי של מערכת הריהוט שלנו יש חשיבות עליונה כי זהו התכשיט הכי חשוב בסלון ולכן כל כתם, זעיר ככל שיהיה, עלול לפגום במראה של הספה ומכאן – להעכיר את המראה של הסלון כולו. מסיבה זו חשוב מאד לנקוט משנה זהירות בכל מה שקשור לספות לפני תחילת העבודות ואחריהן ואם אין דרך או אפשרות להוציא אותן מהבית טרם תחילת השיפוץ, כדאי לפחות להיעזר בטיפים הבאים על מנת להחזיר להן את המראה הנקי, היפה והמחודש לאחר שהשיפוץ מסתיים –

  1. עיטוף ביריעת ניילון קשיחה או פלסטיק ( ברזנט)– הגנה נאותה על הספות עשויה למנוע מהם להתלכלך או להיפגם במהלך העבודות. מומלץ בקצוות הספה ופינות לשים קרטונים ורק לאחר מכן לעטות בניילון . רק לאחר מכן ניתן להיות רגועים. צבע שיותז עליהן לא ייספג ויגרום לכתמים שלא ניתן להסיר, מכה בשלדה או בריפוד לא ישאירו סימן ואבק שלבטח יהיה בחלל הבית לא יידבק בהן. מומלץ לעטוף ולהדביק למקומן את היריעות בכל שטח הריפוד, הידיות ואפילו הרגליים של הספות.
  2. הרחקה מהקירות או ממוקד העבודות – אל תשכחו להעביר את הספה מחדר לחדר כאשר אתם מתחילים את העבודה באזור החדש. במידה וזה לא אפשרי מסיבות שהספה כבדה או גדולה מידי, לדוגמא במידה ומתבצעת צביעה של הקירות בסלון. מומלץ מאד לקרב את הספות למרכז החדר כך שהן תהיינה רחוקות ככל האפשר מהקירות וכך יפחת הסיכון שטיפות צבע יעופו עליהן.

לא לדאוג אם מדובר בצבע על בסיס מים, ניתן יהיה להסיר אותם די בקלות עם מטלית מים חמים. אך צבע על בסיס שמן , זה כבר סיפור שונה לגמרי ותיאלצו להזמין חברת ניקוי ספות מומלצת.

  1. לאחר השיפוץ חשוב לבדוק היטב ומקרוב את מצב הספות והריפודים – האם הם התלכלכו? האם יש כתם מחומר כלשהו? במידה וכן – צריך להתחיל לנסות לנקות אותה מייד, תזכרו ככל שהכתם טרי הוא קל יותר להורדה. את הניקוי אפשר לבצע בעזרת אמצעים ביתיים כמו מגבונים לניקוי ריהוט או מטלית לחה מעט. אם לא הצלחתם להוריד את הכתם, זכרו ממה הכתם נוצר, זה יעזור לחברת ניקוי ספות להוריד אותה בביטחה.
  2. 4. במידה ונשארים לכלוכים עיקשים אפשר לנסות לנקות את הספה בחומר מקצועי יותר שמתאים לחומרי הגלם שמהם היא עשויה. חומרים אלה מגיעים בדרך כלל בתצורה של תרסיסים. חשוב לשים לב שהריפוד עמיד ומתאים לשימוש עם חומרים אלה. את הבדיקה כדאי לבצע במקום נסתר כמו הצד האחורי של הספה שצמודה לקיר. במידה והספה עומדת באמצע הסלון וחשופה לכל הצדדים. נסו לבדוק אם יש ריצרץ באחד הכריות גב. ונסו את החומר בתוך הכרית בצד ההפוך שלה.
  3. עייפתם מכל השיפוצים? ועכשיו גם הספה התלכלכה? וגם אם לא, הכי מומלץ בסיום עבודות השיפוץ בבית להזמין שירות מקצועי של ניקוי ספות. אם כבר הושקעו זמן, מחשבה וכספים בשיפוץ ובביצוע עבודות בבית – כדאי להשקיע עוד כמה מאות שקלים ולהפוך את המראה של הספות לחדש. כך הן תשתלבנה היטב במראה המחודש של הסלון כולו. שירותים של ניקוי ספות מבוצעים בבית הלקוח, כך שאין מה לדאוג להובלה. וחברות הניקוי נותנות גם הנחות על ניקוי פריט שני ושלישי כגון מזרונים, כיסאות פינת אוכל ושטיחים.

שיפוץ הבית ושמירה על הספות – זה כן הולך ביחד!

אין סיבה לוותר על ספות טובות ואהובות רק בגלל שמחליטים לבצע שיפוץ בבית. כאשר נוהגים לפי הטיפים שנתנו, תשמרו עליהם בדיוק כמו שהיו לפני השיפוץ. ובמידה שעדיין חדר אבק או שבלי קשר אתם רוצים להתחדש. אין צורך לקנות ספה חדשה. אפשרו לנו לחדש לכם אותה. זה יעשה רק 10% מעלות רכישת ספה חדשה עם הובלה. לא חבל? אנו בטוחים שהשיפוץ גם ככה לא היה זול 😜