4 סיבות למה כדאי לקחת גבס בחשבון גם בעולם עיצוב הבית

מרבית האנשים החושבים לעצב את הבית מחדש, לרוב לא יקדישו מחשבה לחומר כמו גבס.

הם כן יתמקדו בצבע, אולי מדבקות לקיר, וקונספט עיצובי כללי כמו אקססוריז שיצורפו לחלל וייצרו צורה ואווירה כללית הרוצים לתת לחלל נתון. הגבס, לרוב נתפס כחומר המשמש יותר את עולם הבנייה ולכן אינו נכלל לרוב בתוכניות עיצוב וחבל. שכן, הגבס הוא חומר ורסטלי ביותר שניתן להשתמש בו לעיצוב במגוון דרכים. הנה לפחות 4 סיבות, מדוע בניגוד לסטיגמה כדאי לקחת את עיצוב הגבס בחשבון.

1. ניתן באמצעות גבס ליצור הפרדה של ממש בין חדרים בלי מאמץ

אחד היתרונות הברורים בגבס הוא שמדובר בחומר שניתן להשיג מראש בדרגות עובי שונות, ולשחק בעיצוב שלו ובגובה. כך למשל, אם תרצו ליצור הפרדה מוחלטת בין המטבח והסלון, ניתן לבנות קיר של ממש בין שני החללים בצורה קלה יחסית ומדוייקת באמצעות יציקות גבס ואף לעצב אותו בצורה קשתית או כל צורה מיוחדת אחרת, ובכך ליצור מעבר בין החדרים עם אלמנט עיצובי. אופציה אחרת כאשר רוצים ליצור בידוד מוחלט בחלל,  היא להשתמש בלוחות גבס מבודדי רעש, ואז ניתן גם לבצע הפרדה ממשית בין החללים ולהפוך חדר אחד לשני חדרים חיש מהר. יישום של רעיון כזה יכול להיות מוצלח עבור חדר ילדים שדייריו הם שני אחים בגילאים שונים.  עוד שימוש שניתן לעשות בגבס הוא ליצור באמצעותו הפרדה מוחשית של חלקי החדר. כך למשל כאשר גרים בדירה קטנה ויש צורך להשתמש בחדר השינה גם כחדר עבודה, ניתן להפריד בין חלקי החדר באמצעות שימוש בצבע דומיננטי באחד הקירות או לחילופין, ליצור יציקת גבס שתפריד בין אזור השינה והעבודה וכך לא תפריע לרוגע שחדר השינה צריך להיות מאופיין בו.

2. כי ניתן לעצב גבס כך שיראה ממש כמו רהיט

עוד יתרון שיש בגבס חוץ מההפרדה הפיזית שהוא יכול לגרום בעצם ההמצאות שלו בחלל, היא שהודות לגמישות החומר, ניתן ממש לעצב אותו ולהשתמש בו כמו רהיט רק בחצי מחיר ועם חוזק שלא הולך ברגל. תוכלו לבנות למשל קיר גבס עם גומחות שיכול להחליף שידה או ארונית, תוכלו ליצור חיפוי גבס מתחת לחלונות שיכול להראות ממש כמו המשך החלון ולשמש כספסל, תוכלו גם להשתמש בו כתחליף למדפים וכך להמנע מחורים בקיר וקידוחים מיותרים. ואם כל היתרונות הללו לא מספיקים, אז תשמחו לדעת שגבס הוא גם חומר שאוהב מאוד צבע ולכן ניתן ליישם עליו צבעים וציורים ללא כל בעיה ובקלות.

3. יכול להחליף שיפוץ גדול היקף בבית

עוד יתרון עיצובי שיש בגבס, הוא יכולתו בשל הגדלים השונים בהם הלוחות מגיעים, לשמש כבסיס לעיצוב מחדש או שיפוץ של חלק ספציפי של הבית. כך למשל באמצעות גבס תוכלו להקטין חדרים ואפילו להנמיך תקרות והכל בקלות באמצעות לוחות גבס מסוגים שונים, גדלים ועובי. כמובן, שרצוי להעזר בבעל מקצוע המבין בתחום ויודע לתכנן ולעצב בגבס כדי ליצור תוצאות מיטביות. נוסף על היתרונות הללו, קיימים בשוק כיום גם לוחות גבס עמידים לרטיבות ולאש בהם למעשה ניתן להשתמש בכל סוגי המבנים וכל סוגי החדרים בבית, לפי רצונכם.

4. הם אפילו יכולים להחליף לכם גופי תאורה

אם אתם אוהבים לעשות עבודות בידיים ויש לכם ראש יצירתי, תוכלו גם לנצל את הגבס ליצירת גופי תאורה באמצעות משחק של עובי שונה של לוחות, וחיתוך גומחות ביניהן. האפשרויות בלתי סופיות, וכך תוכלו ליצור לעצמכם גופי תאורה ייחודים שאין לאף אחד אחר, וגם להתאימם לעיצוב שתרצו להנהיג על כלל החלל שאותו אתם רוצים לעצב.