פיברגלס

מיכלי פיברגלס נחשבים למכילים מאוד פופולאריים ונפוצים לשימוש בתעשיות שונות. מיכלים אלו משמשים לקיבול וכן ניתן לראות מוצרי פיברגלס לצורך הולכה (צינורות). ניתן לראות שימוש הולך וגובר בחומר זה בתעשיות רבות הן אזרחיות והן אחרות.

מיכלי קיבול של פיברגלס יכולים להגיע בנפחים של עשרות ומאות מ"קים, כשבין היתר אפשר למצוא מיכלי קיבול ומוצרים אשר מוכנים בדרכים ובצורות שונות לצורך שימושים מגוונים. בין היתר אנחנו יכולים לראות שימוש הולך וגובר בחומר זה לצורך בניית מתקנים נטולי ריח, ציפויים, בריכות גידול ועוד. חשוב לציין שהשימוש במיכלי פיברגלס מיועדים לצרכים רבים ומגוונים, הן לשימוש תעשייתי ומסחרי, בשטחים פרטיים וציבוריים.

היתרונות של פיברגלס

פיבגלס הוא למעשה חומר עשוי מסיבים של זכוכית, מכאן גם שמו (סיבי זכוכית), יתרונו הגדול שמדובר בחומר מבודד וכן שהוא נחשב לאחד החומרים החזקים ביותר שניתן למצוא כיום. זו הסיבה שמלבד מיכלי קיבול וצינורות הולכה, אנחנו יכולים לראות שימוש נרחב בפיברגלס לצורך ייצור בדים חסיני אש, וכן חומרי שרף שונים.

יתרון נוסף של פיברגלס הוא הצפיפות הנמוכה שלו, אומנם זה גורם לשחיקה כימית וללחות, אך בזכות זה הוא הרבה יותר חזק, והוא שווה בסיביו וברוחבו. הלחות, אומנם, עלולה לפעור בו סדקים ולהחליש את הסיבים אך מדובר בסיבים מאוד חזקים ועמידים בפני שחיקה, לכן גם הסדקים לא מתרחשים בבת אחת.

כאמור השימוש בפיברגלס הוא מאוד פופולארי לצרכים שונים, אנחנו יכולים לראות היום שימוש הולך ונרחב בחומר זה בצעצועים, ארונות חשמל, תיבות דואר, בגדים וכן כאמור למיכלי קיבול וצינורות הולכה.

ההסבר מדוע נהוג להשתמש בחומר זה למתקני קיבול וצינורות הולכה הוא מאוד פשוט, מאחר ומדובר בחומר חזק ועמיד, הרי שניתן לאחסן בתוכו חומרים שונים מבלי לחשוש שהוא ידלוף. החומר עצמו לא יגרום שום נזק למיכלים וכן הוא לא יושפע באלמנטים חיצוניים. במקרים רבים נהוג לשמור שהמיכלים לא יתמודד עם לחות כך שהיא לא תשפיע עליו. בצורה כזו ניתן לשמור על המיכלים והצינורות לאורך זמן.

כמובן שלפני התקנת מיכלי קיבול או צינורות הולכה מפיברגלס, יש לוודא שאכן הם מותקנים במקום ובצורה הנכונה, שאין השפעות קיצוניות ממזג האוויר ושהחומר אשר נמצא בתוך המיכל איננו כזה שיכול לגרום נזק למיכל מבפנים. חשוב להבהיר עוד, שהתקנת מיכל קיבול יכולה להיעשות רק על ידי אנשי מקצוע, אשר ידעו לחבר בצורה נכונה את צינורות ההולכה השונים, משאבות ושאר החלקים הנדרשים.